Ήττα στο ντέρμπι με την Ομόνοια για τον Παφιακό

0
465

Την ήττα γνώρισε το βράδυ της Δευτέρας στο κλειστό στάδιο “Αφροδίτη” ο Green Air Παφιακός με 3-0 σετ από την Ομόνοια Λευκωσίας, σε παιχνίδι που αφορούσε την πρώτη αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας Βόλεϊ Ανδρών.

Στο πρώτο σετ οι δύο ομάδες έδωσαν μία πραγματική “μάχη” και αυτό το μαρτυρά και το τελικό σκορ 29-31 υπέρ των “πρασίνων”. Η ομάδα της Πάφου παρά την μεγάλη προσπάθεια, έχασε στις λεπτομέρειες να μπει μπροστά στο σκορ των σετ.

Οι πετοσφαιριστές της Ομόνοιας με την ψυχολογία στα ύψη από τον τρόπο που κέρδισαν το πρώτο σετ, κατάφεραν να πάρουν και τα επόμενα δύο σετ και μαζί τη νίκη στο πρώτο ντέρμπι της σεζόν. Συγκεκριμένα το σύνολο του Σάββα Σάββα πήρε το 2ο σετ με σκορ 19-25 και το 3ο με 21-25.

Green Air ΠΑΦΙΑΚΟΣ(Κ.ΚΑΜΠΕΡΙΔΗΣ):Petty, Γιαννάκος, Syftestad, Οικονομίδης, Ζηκάκης, Παφίτης – Λίμπερο: Παπαχριστοδούλου – Αλλαγές: Τσαγγαρίδης, Ανδρέου, Σαββίδης.

OMONOIA (Σ. ΣΑΒΒΑ): Bojic, Ελευθερίου, Αλεξίου, Rangel, Α. Πετρακκίδης , Προδρόμου – Λίμπερο: Πλατρίτης.