Νίκη “βάλσαμο” για την Γεροσκήπου FC

Τεράστιας σημασίας νίκη πανηγύρισε το απόγευμα του Σαββάτου η Γεροσκήπου FC, η οποία επικράτησε της ΑΕΝ Αγίου Γεωργίου Βρυσούλων Αχερίτου με 1-0, σε παιχνίδι που αφορούσε την 5η αγωνιστική της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ!

Το μοναδικό γκολ που έκρινε και την αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Γεροσκήπου “Μιχ. Κυπριανού” επιτεύχθηκε στα τελευταία στάδια του α’ ημιχρόνου. Συγκεκριμένα ο Χαράλαμπος Μαυράκης νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα σε τετ α τετ βάζοντας μπροστά στο σκορ την Γεροσκήπου FC.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Γιώργου Πολυβίου δέχθηκε πίεση, ωστόσο, ο πολύπειρος τερματοφύλακας Θεοδόσης Ιωσήφ με σωτήριες επεμβάσεις κράτησε την εστία του ανέπαφη, δίνοντας την πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα στην ομάδα του.

Με το σημερινό τρίποντο η Γεροσκήπου FC έφθασε τους 5 στο πρωτάθλημα της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ!