Ήττα για τον ΑΠΟΠ στο Παραλίμνι

Την ήττα με 92-75 γνώρισε η ομάδα του Ανδρών του ΑΠΟΠ στο Παραλίμνι από την τοπική ΕΝΠ για τα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής της ΟΠΑΠ Basket League.

Η ομάδα της Πάφου έβαλε σθεναρή αντίσταση στους “βυσσινί” στο πρώτο ημίχρονο και αυτό το μαρτυρά και το σκορ με το οποίο μπήκαν οι ομάδες στα αποδυτήρια (44-40).

Μέχρι το 24′ οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ (51-47), με τους γηπεδούχους με το λέι απ του Ρόμπινσον να ξεκινούν σερί 13 πόντων και μέχρι το 27′ άνοιξαν τη ψαλίδα της διαφοράς στους 17 πόντους (64-47), ενώ στο τέλος του τρίτου δεκάλεπτου ήταν μπροστά με 66-51. Η Ένωση διατήρησε τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό και στο τέταρτο δεκάλεπτο, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με νίκη 92-75.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-18, 44-40, 66-51, 92-75