Ε(Χ)ασε μεγάλη ευκαιρία ο Ακρίτας (εικ)

0
289

Δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στα νικηφόρα αποτελέσματα ο Ακρίτας Χλώρακας, καθώς εξήλθε ισόπαλος με σκορ 1-1 απέναντι στον Κούρη Ερήμης, σε αγώνα που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα του Σαββάτου στο Κοινοτικό Στάδιο Χλώρακας.

Και τα δύο γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν από το σημείο του πέναλτι. Αρχικά οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να σκοράρουν με το γκολ του Ιωάννου στο 4ο λεπτό, για να απαντήσει ο Ακρίτας δέκα λεπτά αργότερα με τον Μπερνάρντο να σημαδεύει σωστά από την άσπρη “βούλα”.

Ο αγώνας δεν είχε πολλές φάσεις, με τις δύο ομάδες να έχουν ως σκοπό πρωτίστως να μην δεχθούν γκολ, με αποτέλεσμα να συμβιβαστούν με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Με τον σημερινό βαθμό η ομάδα του Ακρίτα έφθασε τους 9 στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας.