Άστραψε και βρόντηξε ο Φοίνικας Αγ. Μαρίνας με ΤΕΣΣΑΡΑ! (εικ)

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ πανηγύρισε το απόγευμα του Σαββάτου ο Φοίνικας Αγίας Μαρίνας Χρυσοχούς. Η ακριτική ομάδα έπαιξε εξαιρετικά κερδίζοντας στο Κοινοτικό Στάδιο “Ευριπίδης” τον Κέδρο Αγίας Μαρίνας Σκυλλούρας με 4-0!

Το γκολ που έδιωξε το άγχος από τους ποδοσφαιριστές του Φοίνικα επιτεύχθηκε γύρω στο 15ο λεπτό. Συγκεκριμένα ο Σοφόκλης Γεωργίου έστειλε την μπάλα στα δίκτυα ανοίγοντας τον χορό των τερμάτων!

Οι γηπεδούχοι πριν την λήξη του α’ ημιχρόνου κατάφεραν να πετύχουν και δεύτερο γκολ! Ο Σοφόκλης Γεωργίου με το δεύτερο προσωπικό γκολ έδωσε διαφορά ασφαλείας στην ομάδα του. Το 2-0 ήταν και αποτέλεσμα α’ μέρους.

Το 3-0 με το οποίο η ομάδα του Στέλιου Σοφοκλέους “κλείδωσε” τη νίκη ήρθε στα πρώτα λεπτά της επανάληψης. Σκόρερ αυτή την φορά χρίστηκε ο Νικόλας Νικολάου.

Το κερασάκι στην τούρτα στην μεγάλη νίκη του Φοίνικα έβαλε στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού ο Αρτέμης Κλαδής, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 4-0.

Με το σημερινό τρίποντο η ομάδα της Γιαλιάς έφθασε του 5 βαθμούς στο πρωτάθλημα της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ.