“Βυθίστηκε” στο Λουξεμβούργο η Κύπρος…

Την ήττα με 2-0 από το Λουξεμβούργο γνώρισε εκτός έδρας η Εθνική μας ομάδα των Ανδρών σε αγώνα για την 3η αγωνιστική του Nations League.

Αυτή ήταν η τρίτη ήττα για την Εθνική μας σε ισάριθμους αγώνες και παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας χωρίς βαθμό. Στους 6 βαθμούς το Λουξεμβούργο.

Το σκορ διαμορφώθηκε από δύο τέρματα που πέτυχε ο Sinani στο 12ο και στο 26ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Κύπρος βελτιώθηκε, δημιούργησε προϋποθέσεις για να μειώσει και να διεκδικήσει κάτι από τον αγώνα με αποκορύφωμα ένα δοκάρι του Χριστοφή λίγο πριν το τέλος, όμως, το 2-0 έμεινε μέχρι το τέλος.

Επόμενος αγώνας για την Κύπρο την Τρίτη με το Αζερμπαϊτζάν στην Αλβανία.

Κύπρος (Γ. Βάλεμ): Κυριακίδης, Καρώ (61′ Γκόγκιτς), Γουήλερ (54′ Θ. Ιωάννου), Χριστοφή, Σωτηρίου, Κούσουλος, Αρτυματάς (75′ Χ. Κυριάκου), Λαϊφης, Κάστανος, Τζιωνής (46′ Αντωνίου), Πίττας (75′ Λοϊζου).