Νέα ήττα για την Γεροσκήπου FC …

Την ήττα με 3-1 δέχθηκε στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ η Γεροσκήπου FC σε εκτός έδρας αναμέτρηση απέναντι στην Δόξα Παλαιομετόχου.

Η ομάδα του Γιώργου Πολυβίου βρέθηκε από πολύ νωρίς πίσω στο σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Σαν να μην έφθανε αυτό για τους φιλοξενούμενους πριν το τέλος του α’ ημιχρόνου η Δόξα κατάφερε να διπλασιάσει τα γκολ της και να πάει στα αποδυτήρια με το υπέρ της 2-0.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν από νωρίς και πάλι να πετύχουν και τρίτο γκολ και να “καθαρίσουν” στην ουσία την υπόθεση νίκη. Συγκεκριμένα με την έναρξη του β’ ημιχρόνου οι ποδοσφαιριστές της Δόξας εκμεταλλεύτηκαν λάθος της φιλοξενούμενης ομάδας και ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Το μόνο που κατάφερε η Γεροσκήπου FC ήταν να μειώσει σε 3-1 με το γκολ του Νικόλα Λαζίδη. Αυτή ήταν η 2η ήττα για τους “κυανέρυθρους” σε τέσσερις αναμετρήσεις στο φετινό πρωτάθλημα, οι οποίοι παραμένουν στα χαμηλά του βαθμολογικού πίνακα με 2 βαθμούς συγκομιδή.