Με “πεντάρα” στην κορυφή η Αφροδίτη Γεροσκήπου!

Την 3η της νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε το απόγευμα της Κυριακής η Αφροδίτη Γεροσκήπου. Η ομάδα του Κώστα Σωκράτους κέρδισε στο Κοινοτικό Στάδιο Χλώρακας τον τοπικό Ακρίτα Β’ με σκορ 5-1 και ανέβηκε στην κορυφή του Α’ Ομίλου της ΠΟΑΣΠ.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε στο 18ο λεπτό ο Φέδρος Χατζηαθανάση και μετά ανέλαβε δράση το πρώτο “κανόνι” της Αφροδίτης, Χρήστος Δημητρίου “Τέβεζ”. Συγκεκριμένα με δύο δικά του γκολ στο 43′ και στο 64′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3.

Ο Ακρίτας Β’ στη συνέχεια αντέδρασε και μείωσε προσωρινά στο σκορ με το γκολ του Άγγελου Χριστοφή στο 75ο λεπτό.

Η ομάδα της Γεροσκήπου ωστόσο δεν είχε πει την τελευταία της λέξη, καθώς στο 78ο σημείωσε το 1-4, αυτή την φορά με αυτογκόλ. Το “κερασάκι” στη μεγάλη νίκη έβαλε με το τρίτο προσωπικό του γκολ ο Χρήστος Δημητρίου στο 89ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 1-5.