“Απέδρασε” με το τρίποντο από την Γιόλου η Χρυσομηλιά!

Με τους τρεις βαθμούς της νίκης έφυγε από την δύσκολη έδρα της Γιόλου η Χρυσομηλιά Αγίου Αμβροσίου Κερύνειας, την Κυριακή 4 Οκτωβρίου.

Συγκεκριμένα το σύνολο του Κύπρου Παπαδημήτρη κέρδισε με 2-1 τον Ποσειδώνα και έκανε δύο τις νίκες του σε ισάριθμα παιχνίδια.

Το σκορ άνοιξε στα πρώτα λεπτά του αγώνα, με τον Πάνο Κατσαμπά να βάζει μπροστά τους φιλοξενούμενους. Το 0-1 υπέρ της Χρυσομηλιάς ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Ποσειδώνας αντέδρασε και με αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε να ισοφαρίσει στο 59′ με το γκολ του Βαλεντίνου Κωνσταντίνου.

Η χαρά ωστόσο των γηπεδούχων δεν κράτησε για πολύ, καθώς λίγα λεπτά αργότερα η Χρυσομηλιά πήρε εκ νέου προβάδισμα στο σκορ με τον Θεόδωρο Τζαγκίδη να βρίσκει δίκτυα και να διαμορφώνει το τελικό 1-2.