Προσπάθησαν παρά την ήττα οι Ladies της Γεροσκήπου FC

Πολύ βελτιωμένη παρουσιάστηκε στο σημερινό παιχνίδι κόντρα στην Καρμιώτισσα Χρυσομηλιά η ομάδα των Ladies της Γεροσκήπου FC. Το σύνολο του Πανίκκου Τσούκκα παρά την μεγάλη προσπάθεια ηττήθηκε με 1-3 στο Δημοτικό Στάδιο “Μιχ. Κυπριανού”, σε αγώνα που πραγματοποιήθηκε το πρωί της Κυριακής.

Οι γηπεδούχες μάλιστα κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο. Σκόρερ για την Γεροσκήπου ήταν η Μαρία Θεολόγου, η οποίο με απευθείας εκτέλεση φάουλ από μακρινή απόσταση έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.

Η αντίδραση της Χρυσομηλιάς ωστόσο ήταν άμεση, καθώς πριν την λήξη του ημιχρόνου κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα. Το 1-1 ήταν και αποτέλεσμα α’ μέρους.

Στην επανάληψη η φιλοξενούμενη ομάδα κατάφερε να σκοράρει άλλα δύο γκολ από το σημείο του πέναλτι και να φύγει με τους τρεις βαθμούς στις αποσκευές της από την Πάφο.