Ήττα στον Λυθροδόντα για την ΕΝΑΔ (εικ)

Την δεύτερη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα Γ’ Κατηγορίας δέχθηκε η ομάδα της ΕΝΑΔ το απόγευμα του Σαββάτου. Η ομάδα της Πόλης Χρυσοχούς έχασε στον Λυθροδόντα από την τοπική Εληα με σκορ 1-0.

Στο πρώτο ημίχρονο το σύνολο του Γιαννάκη Σαμψών είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων ωστόσο δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίκτυα με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια με το “άγονο” 0-0.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν τον αγώνα και παρότι έμειναν με 10 ποδοσφαιριστές (λόγω αποβολής) κατάφεραν στο 80ο λεπτό να σκοράρουν και τελικά να πάρουν τη νίκη.

Στα λεπτά που απέμεναν η ΕΝΑΔ προσπάθησε να αντιδράσει, όμως οι ποδοσφαιριστές της Εληας “ροκάνισαν” τον χρόνο με διάφορους τρόπους, με αποτέλεσμα ο αγώνας να λήξει με σκορ 1-0.

Η νέα ήττα αφήνει την ομάδα της Πόλης στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας με ένα βαθμό συγκομιδή.