Με τον βαθμό επιστρέφει από τη Λακατάμια ο Ακρίτας Χλώρακας

Με βαθμολογικό κέρδος φεύγει από τη Λακατάμια ο Ακρίτας Χλώρακας, καθώς εξήλθε ισόπαλος με το “άγονο” 0-0 κόντρα στον ΘΟΪ. Το παιχνίδι αφορούσε την 4η αγωνιστική της Β’ Κατηγορίας.

Το σκορ αδικεί κατάφωρα την ομάδα του Δημήτρη Ιωάννου, καθώς δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρει κυρίως στο α’ ημίχρονο. Μάλιστα, για τους “πράσινους” ακυρώθηκε γκολ ως όφσαιντ και δεν τους δόθηκε πέναλτι. Για τις δύο αυτές αποφάσεις έχει παράπονα ο Ακρίτας.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του ΘΟΪ ισορρόπησε το παιχνίδι, ωστόσο καμία εκ των δύο ομάδων δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στο πλεκτό με αποτέλεσμα να συμβιβαστούν με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Η ομάδα της Χλώρακας με τον σημερινό βαθμό έφθασε τους 4 στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας και βλέπει με αισιοδοξία το μέλλον.