Αγροτικό: Πρώτη νίκη για την Α.Ε. Κουκλιών!

Την πρώτη νίκη στη φετινή σεζόν πανηγύρισε το απόγευμα της Κυριακής η Α.Ε. Κουκλιών!

Συγκεκριμένα, οι “κιτρινόμαυροι” επικράτησαν με 4-1 του Κισσού Κισσόνεργας στα Κοινοτικό Στάδιο Κουκλιών.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα που ευτύχησε να πάρει προβάδισμα στο σκορ ήταν αυτή του Κισσού. Για τους φιλοξενούμενους σκόραρε στο 22′ ο Angelov Gennadi. Το 0-1 ήταν αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα των Κουκλιών δεν άφησε περιθώριο σ’ αυτή του Κισσού και με αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε να πάρει το τρίποντο με εντυπωσιακό τρόπο.

Αρχικά, ισοφάρισε στο 49′ με τον Mickael Bartley, για να πάρει προβάδισμα στο σκορ στο 65ο λεπτό με το γκολ του Ρουσλάν Καρυπίδη. Πέντε λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι “καθάρισαν” την υπόθεση νίκη με το δεύτερο γκολ του Bartley, για να διαμορφώσει το τελικό 4-1 ο Σταύρος Ηρακλέους στο 75ο λεπτό.

Να σημειώσουμε ότι οι δύο ομάδες από το πρώτο ημίχρονο έμειναν με 10 ποδοσφαιριστές.