Έφυγε με κέρδος από τη Λευκωσία η Γεροσκήπου FC

Την δεύτερη της ισοπαλία σε ισάριθμα παιχνίδια στην Επίλεκτη Κατηγορία ΣΤΟΚ πήρε το απόγευμα του Σαββάτου στη Λευκωσία η ομάδα της Γεροσκήπου FC. Tο σύνολο του Γιώργου Πολυβίου εξήλθε ισόπαλο 1-1 κόντρα στον Άτλα Αγλαντζιάς και έκανε τους βαθμούς του δύο.

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους “κυανέρυθρους” καθώς βρέθηκαν νωρίς πίσω στο σκορ. Η ομάδα του Άτλα έπειτα από ωραίο συνδυασμό κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ. Το 1-0 ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η Γεροσκήπου FC ανέβασε στροφές και άρχισε να ασκεί πίεση στους γηπεδούχους. Η ισοφάριση ήρθε με εντυπωσιακό τρόπο, καθώς ο Χαράλαμπος Μαυράκης με σουτ “φωτοβολίδα” από πολύ μακρινή απόσταση “κάρφωσε” την μπάλα στο πλεκτό, σημειώνοντας το 1-1.

Απ’ εκεί και έπειτα οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα και κραυγαλέες ευκαιρίες για να σκοράρουν και δεύτερο γκολ, ωστόσο δεν τα κατάφεραν, με αποτέλεσμα να συμβιβαστούν με τον βαθμό της ισοπαλίας.