Μπήκε με το “δεξί” στο νέο πρωτάθλημα ο Ακρίτας Β’ (εικ)

0
381

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στον Α’ Όμιλο της ΠΟΑΣΠ ο Ακρίτας Χλώρακας Β’ 2015, καθώς επικράτησε της Α.Ε. Κουκλιών με σκορ 2-1.

Στο παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο στο Κοινοτικό Στάδιο Χλώρακας, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ από το σημείο του πέναλτι. Συγκεκριμένα ο Μάριος Σάββα σημάδεψε σωστά για το 1-0 στο 35ο λεπτό.

Λίγα λεπτά αργότερα η ομάδα του κ. Νικοδήμου πήρε “αέρα” δύο τερμάτων. Αυτή την φορά ο Γιώργος Νικοδήμου με ωραίο τακουνάκι στο 42′ σημείωσε το 2-0, το οποίο ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η ομάδα των Κουκλιών προσπάθησε να μπει στην διεκδίκηση βαθμολογικού κέρδους και τα κατάφερε. Στο 57′ μείωσε σε 2-1 από το σημείο του πέναλτι με τον John Bartley διαμορφώνει το τελικό σκορ.