Μοιρασιά ανάμεσα σε Γεροσκήπου FC και Κέδρο… (εικ)

Δεν κατάφερε να μπει με το “δεξί” στο νέο πρωτάθλημα της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ η Γεροσκήπου FC, η οποία εξήλθε ισόπαλη  με το “άγονο” 0-0 στην έδρα της κόντρα στον Κέδρο Αγίας Μαρίνας Σκυλλούρας.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτή που πατούσαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο στο πρώτο ημίχρονο, οι οποίοι είχαν και κάποιες ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ. Από την άλλη οι ποδοσφαιριστές του Γιώργου Πολυβίου εμφανώς αγχωμένοι δεν μπόρεσαν να δημιουργήσουν διαδρόμους προς την εστία του Κέδρου.

Στην επανάληψη όμως όλα άλλαξαν. Η Γεροσκήπου FC πήρε τα ηνία του αγώνα και είχε και τις ευκαιρίες να σκοράρει. Κάτι που κατάφερε με το ωραίο γυριστό σουτ του Ζήνωνα Μιχαηλίδη, ο οποίος υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ. Η απόφαση αυτή ξεσήκωσε “θύελλα” αντιδράσεων από τους γηπεδούχους.

Το τελικό 0-0 αφήνει μια “γλυκόπικρη” γεύση στους “κυανέρυθρους”, ωστόσο η ισοπαλία με βάση την εικόνα των δύο ομάδων κρίνεται δίκαιη.