Κατώτερη των περιστάσεων η Παφος FC “πετάει” βαθμούς

Το σημερινό παιχνίδι στο Στέλιος Κυριακίδης ανάμεσα στην Πάφο FC και τον Εθνικό Αχνας το οποίο έληξε ισόπαλο με σκορ 2-2 είναι μια τρανή απόδειξη ότι τα λεφτά και ο μεγάλος προϋπολογισμός, από μόνα τους, δεν είναι αρκετά για να κερδίσεις βαθμούς αν δεν δώσεις μάχες στο γήπεδο.

Η ομάδα του Καμερον Τόσακ παρουσιάστηκε για ακομη μια φορά κατώτερη των περιστάσεων σε σχέση με τις υψηλές ελπίδες που όλοι στο σωματείο δημιούργησαν στον κόσμο της ομάδας.

Όταν δεν καταφέρνεις να κερδίσεις τον Εθνικό στην έδρα σου και ενώ βρίσκεσαι δύο φορές μπροστά στο σκορ καταφέρνεις να εξέλθεις ισόπαλος τότε μόνο προβληματισμό και απογοήτευση μπορείς να νιώθεις.

Η ομάδα μας προηγήθηκε 1-0 με γκολ του Καμιλο Σαιθ όμως στο τελευταίο λεπτό του πρωτου ημιχρόνου ισοφαριστηκε.

Το 2-1 το πέτυχε ο Βα στο 68 ενώ δέκα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμε νέοι ισοφαρισαν με πέναλτι στο τελικό 2-2.

Η Πάφος FC μετά από 4 αγωνιστικες παραμένει καθηλωμένη στα χαμηλά με μόλις 2 βαθμούς.