ΠΑΦΟΣ-ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Τα δυο πέναλτι καθόρισαν το αποτέλεσμα στο Στ. Κυριακίδης (pics)

Από: Μαρίνα Σταύρου

Με ένα πέναλτι στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης η Ανόρθωση επικράτησε της καλύτερής της Πάφου FC με σκορ 0-1 στο Στέλιος Κυριακίδης στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής.

Η Πάφος FC παθιασμένη και με πλάνο νίκης κοίταξε σήμερα στα μάτια τη δευτεραθλήτρια Ανόρθωση όπως έκανε και την περασμένη αγωνιστική με την πρωταθλήτρια Ομόνοια όμως δεν είχε την τύχη με το μέρος της αφού ο Αγκούλο στο 53ο δεν κατάφερε να μετατρέψει το πέναλτι που κέρδισε ο Βα σε γκολ (απεκρουσε ο Λόρια) πράγμα που έκανε ο Κριασβίλι στο 89ο λεπτό.

Η ομάδα του Κάμερον Τόσακ αν και έχασε έδειξε ξανά ότι είναι φτιαγμένη από ατσάλι και σήμερα στο Στέλιος Κυριακίδης ήταν σαφώς πιο διεκδικητική από την ομάδα της Αμμοχώστου σε ένα παιχνίδι που θα μπορούσε να έχει νικητές τους γηπεδούχους.

Μετά την ήττα αυτή η Πάφος μένει στον ένα βαθμό ενώ η “Κυρία” ανεβαίνει στους 6 με δυο νίκες.

Στη συνέχεια του πρωταθλήματος υπάρχει διακοπή ενώ το επόμενο παιχνίδι για την Πάφο είναι με τον Απόλλωνα στη Λεμεσό και της Ανόρθωσης με την Ομόνοια στο Αντ. Παπαδόπουλος.