Νικήτρια η Πέγεια στο φιλικό με την Γεροσκήπου FC

Ολοκληρώθηκε προ λίγου ο αγώνας στο Δημοτικό Στάδιο Πέγειας ανάμεσα στην τοπική ομάδα και την Γεροσκήπου FC.

Νικήτρια αναδείχθηκε η ομάδα της Πέγειας, καθώς επικράτησε με 2-1, με γκολ που επιτεύχθηκε στα τελευταία στάδια του αγώνα.

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα ήταν το γεγονός ότι και οι δύο προπονητές χρησιμοποίησαν πάρα πολλούς ποδοσφαιριστές, ούτως ώστε να εξαγάγουν τα συμπεράσματα τους για τον καθένα ξεχωριστά.

Η ομάδα που άνοιξε το σκορ ήταν αυτή του Γιώργου Πολυβίου στο πρώτο ημίχρονο. Συγκεκριμένα, ο Χαράλαμπος Μαυράκης μετά από ωραία προσπάθεια και σουτ με το αριστερό, έστειλε την μπάλα στα δίκτυα για το 0-1, το οποίο ήταν και αποτέλεσμα α’ μέρους.

Στην επανάληψη η ομάδα της Πέγειας έγινε πιο απειλητική προς την εστία των φιλοξενούμενων, κυρίως μετά την είσοδο του Τότη Λουκαΐδη στον αγώνα. Μάλιστα, ο ΠΑΦΙΤΗΣ εξτρέμ με ωραίο σουτ έφερε το ματς στα ίσα!

Λίγα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του αγώνα, ο Λουκαΐδης “σέρβιρε” έτοιμο γκολ σε υπό δοκιμή ποδοσφαιριστή, ο οποίος ανενόχλητος διαμόρφωσε το τελικό 2-1 υπέρ της ομάδα του Γιάννη Χριστοδούλου.