Πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία από τον Κ.Ο.Ε.Α.Σ. το Παγκύπριο Πρωτάθλημα Στίβου Εφήβων-Νεανίδων, το διήμερο 28-29 Ιουλίου στο Εθνικό Στάδιο Στίβου στη Λευκωσία.

Αρκετά καλή παρουσία με μεγάλη συγκομιδή μεταλλίων είχαν οι νεαροί αθλητές του Γυμναστικού Συλλόγου «Κόροιβος» Πάφου!

Δείτε αναλυτικά τις θέσεις που κατέλαβαν οι ΠΑΦΙΤΕΣ αθλητές στο Παγκύπριο Πρωτάθλημα:

Σφυροβολία Νεανίδων:

2η θέση:  Χατζησάββα Σοφία     53.30

110Μ. Εμπόδια Εφήβων/-0.2:

2η θέση: Ευριπίδου Ανδρέας     15.67

100Μ. Εμπόδια Νεανίδων:

2η θέση: Leech Maria      14.49P.B.

7η θέση: Σαββίδου Ειρήνη    16.61

Ύψος Εφήβων:

2η θέση:  Χριστοφή Μιχάλης    1.95

Μήκος Εφήβων:

1η θέση: Σιμιλλίδης Λούκας    7.01

4η θέση: Ευριπίδου Μυριάνθης   6.66

7η θέση: Αριστοδήμου Χαράλαμπος   6.33

3000Μ. Στηπλ Εφήβων:

3η θέση: Σεργίου Μάριος    11.06.40

400Μ. Νεανίδων:

6η θέση: Σεργίδη Δήμητρα   1.06.48

400Μ. Εφήβων:

11η θέση: Γεωργίου Ανδρέας

100Μ. Νεανίδων:

1η θέση: Αλεξάνδρου Θέκλα    12.14P.B./1.3

4η θέση Σαββίδου Ειρήνη    12.95/0.3

Μήκος Νεανίδων:

5η θέση: Ιωάννου Μαρία    5.33μ.

7η θέση: Κιουρτσίδου Βικτώρια   5.05μ.

8η θέση: Λαβρεντίεβα Μαρία     4.95μ.

9η θέση:  Ξενοφώντος Χαραλαμπία   4.81μ.

12η θέση: Ματσιούνη Αποστολία  4.65μ.

1500Μ. Εφήβων:

3η θέση: Ζύμπηλος Γιώργος     4.33.19

100Μ. Εφήβων:

3η θέση: Μπόνης Βασίλης   11.09

9η θέση: Ιωάννου Δημήτρης   11.53

11η θέση: Κόκκινος Άγγελος   11.83

12η θέση: Φυλακτού Δημήτρης  11.92

13η θέση: Παναγιώτου Μάριος Εφραίμ   12.05

Σφυροβολία Εφήβων:

1η θέση: Κεσίδης Νικόλας   67.66μ.

400Μ. Εμπόδια Νεανίδων:

4η θέση: Παναγιώτου Άντρια   1.11.56

400Μ. Εμπόδια Εφήβων:

1η θέση: Γεωργίου Ανδρέας   56.47

Τριπλούν Εφήβων:

2η θέση: Ευριπίδου Μυριάνθης    14.55μ.

5η θέση: Αριστοδήμου Χαράλαμπος   13.93μ.

800Μ. Νεανίδων:

1η θέση: Παπαδοβασιλάκη Αναστασία  2.23.30

3η θέση: Σεργίδη Δήμητρα   2.24.62

800Μ. Εφήβων:

4η θέση: Σεργίου Μάριος    2.05.94

5η θέση: Ζύμπηλος Γιώργος  2.11.31

200Μ. Νεανίδων:

1η θέση: Αλεξάνδρου Θέκλα   25.32

200Μ. Εφήβων:

5η θέση: Μπόνης Βασίλης   23.07

8η θέση: Ιωάννου Δημήτρης   23.68

13η θέση: Κόκκινος Άγγελος  24.23

15η θέση: Παναγιώτου Μάριος Εφραίμ   25.06

5000Μ. Νεανίδων:

1η θέση: Λεωνίδου Ναυσικά   20.41.32

Ακοντισμός Νεανίδων:

1η θέση: Έλληνα Χριστιάνα   47.35Ν.Ε. Αγώνων&Ν.Π.Ρ.Κ18

Σφαιροβολία Εφήβων:

4η θέση: Καρυπίδης Γιώργος   13.87μ.

Τριπλούν Νεανίδων:

4η θέση: Ιωάννου Μαρία   11.85

6η θέση: Κιουρτσίδου Βικτώρια   11.51