Νίκη “μισή κατηγορία” πέτυχε ο Φοίνικας Αγίας Μαρίνας (εικ)

0
495

Μεγάλη νίκη πανηγύρισε το απόγευμα του Σαββάτου στην Γιαλιά ο Φοίνικας Αγίας Μαρίνας καθώς επικράτησε της ΑΕΝ Αγίου Γεωργίου Αχερίτου Βρυσούλων με σκορ 2-1. Η ομάδα του Στέλιου Σοφοκλέους πήρε ένα πολύ σημαντικό τρίποντο με το οποίο ξέφυγε 5 βαθμούς από την επικίνδυνη ζώνη.

Φορτσάτος μπήκε στον αγώνα ο Φοίνικας καθώς μόλις στο 2ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Στάθη Ευσταθίου!

Πριν την συμπλήρωση 20 λεπτών στο παιχνίδι η ομάδα της Αγίας Μαρίνας κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα της και να βάλει γερές βάσεις νίκης. Αυτή την φορά ο Νικόλας Νικολάου χρίστηκε σκόρερ. Το 2-0 ήταν και αποτέλεσμα α’ μέρους.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι “καρδιοχτύπησαν” μιας και η ΑΕΝ κατάφερε να μπει στην διεκδίκηση βαθμολογικού κέρδους. Συγκεκριμένα στα μέσα του β’ μέρους οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 βάζοντας “φωτιά” στον αγώνα.

Το σύνολο του Στέλιου Σοφοκλέους ωστόσο κράτησε το υπέρ του  2-1 μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή, παίρνοντας μια τεράστια νίκη.