GREEN AIR ΠΑΦΙΑΚΟΣ: Έχασε και δεν “έκλεισε” ακόμη το εισιτήριο για τον τελικό

Με την νίκη στις αποσκευές της επιστρέφει στη Λεμεσό η Ανόρθωση η οποία απόψε επικράτησε του Παφιακου με 2-3 σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα.

Οι Βαρωσιωτες με την νίκη του αυτή έφεραν ξανά το παιχνίδι στα ίσα ισοφαριζοντας τη σειρά σε 3-3.

Η ομάδα της Πάφου αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-1 σετ ανέκαμψε και στα επόμενα δύο έφερε το παιχνίδι στα μέτρα της κάνοντας την ανατροπή με 2-1 σετ.

Στο τέταρτο σετ η Ανόρθωση μπήκε μπροστά και έδειξε ότι ήθελε να προσπαθήσει και τελικά τα κατάφερε παίρνοντας το σετ με 20-25 έστω και αν οι γηπεδούχοι προσωρινά μείωσαν σε 20-21.

Στο τάι μπρεϊκ οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν από την αρχή του σετ και εκμεταλλεύομενοι τα λάθη του Παφιακου πήραν προβάδισμα μεχρι και 4 πόντων με 9-13. Τελικά επικράτησαν με 13-15 και πήραν τη συνέχεια στην έδρα τους όπου θα κριθεί ποιος θα συναντήσει την Ομόνοια στον τελικό.

Τα σετ: 19-25, 25-19, 25-23, 20-25 και 13-15