Κεφάτος ο Παφιακός… “καθάρισε” την Ανόρθωση και βλέπει τελικό (εικ+βιντ)

Επίδειξη δύναμης έκανε το βράδυ της Δευτέρας ο Green Air Παφιακός στο κλειστό στάδιο “Αφροδίτη” κερδίζοντας με 3-0 σετ την Ανόρθωση! Η ομάδα της Πάφου πλέον βρίσκεται μία νίκη μακριά από τους μεγάλους τελικούς του πρωταθλήματος, καθώς με την σημερινή του επιτυχία έκανε το 3-1 στις νίκες!

Στο πρώτο σετ έγινε πραγματικό ντέρμπι. Η Ανόρθωση είχε το προβάδισμα, ωστόσο η ομάδα του Θανάση Στράντζαλη αποδείχτηκε πολύ σκληρή για να πεθάνει. Με ένα ντεμαράζ κερδισμένων πόντων ανέτρεψε τα εις βάρος της δεδομένα παίρνοντας το πρώτο σετ με σκορ 25-23.

Στο δεύτερο σετ οι παίκτες του Παφιακού με την ψυχολογία στα ύψη ήταν πιο ψύχραιμοι εκεί και όπου η μπάλα “έκαιγε” και με άμυνα “ατσάλι” κατάφεραν να κάνουν το 2-0 στα σετ με σκορ 25-20.

Στο τρίτο σετ ήταν παράσταση για ένα ρόλο. Οι γηπεδούχοι έπιασαν υψηλά στάνταρ απόδοσης και “καθάρισαν” με συνοπτικές διαδικασίες την υπόθεση νίκη. Το 3-0 στα σετ ήρθε με το άνετο 25-15!