Το “τρένο” της Πέγειας συνεχίζει ακάθεκτο προς την κορυφή!

Την 9η σερί νίκη της στο πρωτάθλημα της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ πανηγύρισε το απόγευμα του Σαββάτου στο Δημοτικό Στάδιο Πέγειας η  Πέγεια 2014, καθώς επικράτησε με 3-1 της ΑΕΝ Αγίου Γεωργίου Βρυσούλων Αχερίτους.

Η ομάδα του Γιάννη Χριστοδούλου πήρε από νωρίς κεφάλι στο σκορ με το γκολ του πολύ φορμαρισμένου Πόλυ Φιλίππου. Ο ΠΑΦΙΤΗΣ επιθετικός με πλασέ σημείωσε το 1-0, το οποίο ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ένα ξέσπασμα των “κιτρινόμαυρων” ήταν ικανό να κρίνει το παιχνίδι. Αρχικά η Πέγεια σημείωσε το 2-0 με τον Μάικ Ιωάννου, για να κάνει το 3-0 ο Σοφόκλης Γεωργίου νικώντας σε τετ-α-τετ τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Το μόνο που κατάφερε η ΑΕΝ ήταν να μειώσει  στο σκορ σε 3-1 στα τελευταία στάδιο του αγώνα με απευθείας εκτέλεση κόρνερ.

Με τη νίκη αυτή η Πέγεια έφθασε τους 43 βαθμούς στο πρωτάθλημα της Επίλεκτης Κατηγορίας και είναι σε απόσταση τεσσάρων βαθμών από την πρωτοπόρο Ομόνοια 1948.