Απίστευτη νίκη με ολική ανατροπή η Πάφος FC επί του Απόλλωνα

Σε ένα παιχνίδι με απίστευτες εναλλαγές συναισθημάτων η Πάφος κατέβαλε απόψε στο Στέλιος Κυριακίδης τον Απόλλωνα Λεμεσού με σκορ 3-2.

Οι παίκτες του Τόσακ αν και βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ κατάφεραν και έκαναν την ολική ανατροπή κερδίζοντας με 3-2 στο παιχνίδι που διακόπηκε λόγω του προβλήματος με τους προβολείς του σταδίου.

Το ημίχρονο έληξε με 2-2 αφού η Πάφος στο 30′ ισοφάρισε το 0-1 του Παπουλη (16′) με τον Βα και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου έφερε ξανά το παιχνίδι στα ίσα με τον Γκαμπραλ (45+2′) ισοφαριζοντας το γκολ του Πίττα ένα λεπτό νωρίτερα.

Το νικητήριο γκολ για τους μπλε πέτυχε ο νεαρός Κυριάκος Αντωνίου ο οποίος στο 74 έδωσε τους τρεις βαθμούς στους γηπεδούχους που έφτασαν στους 23 βαθμούς και πλέον βλέπουν με άλλο αέρα τη συνέχεια αφού με τις τρεις συνεχόμενες νίκες μπήκαν πλέον για τα καλά στο παιχνίδι διεκδίκησης της 6ης θέσης.