Κέρδισε και έστειλε μηνύματα η Χρυσομηλιά Αγ. Αμβροσίου Κερύνειας!

Μπορεί κάποιοι να την είχα ξεγράψει σε ότι αφορά την υπόθεση τίτλος, ωστόσο η Χρυσομηλιά Αγίου Αμβροσίου Κερύνειας έστειλε ηχηρά μηνύματα με το “καλημέρα” στην Β’ Φάση του πρωταθλήματος ΠΟΑΣΠ!

Συγκεκριμένα, σε παιχνίδι που έγινε το Σάββατο στο γήπεδο του Μουττάλλου για την πρεμιέρα του Ομίλου “Premier”, η ομάδα του Γιάννη Μοιρίδη κέρδισε με 2-0 την πολύ ποιοτική ομάδα του Ευαγόρα Πάφου!

Το σκορ στον αγώνα άνοιξε στο πρώτο ημίχρονο ο Πάνος Κατσαμπάς. Συγκεκριμένα μετά από ωραία ενέργεια και πάσα του Χρήστου Δημητρίου “Τέβες”, ο Ελλαδίτης μέσος με σουτ από το ύψος του πέναλτι σημείωσε το 1-0, το οποίο ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Το δεύτερο γκολ για τους νικητές σημείωσε στο β’ μέρος ο Ταξιάρχης Θανέλλας με ωραία ατομική ενέργεια και άψογο τελείωμα.