Μεγάλη νίκη πέτυχε στην 18η και τελευταία αγωνιστική της Α’ Φάσης του Γυναικείου πρωταθλήματος ποδοσφαίρου η ομάδα των Ladies της Γεροσκήπους FC.

Το σύνολο του Πανίκκου Τσούκκα κέρδισε με 3-0 το πρωί της Κυριακής στο Δημοτικό Στάδιο Γεροσκήπους “Μιχ. Κυπριανού” την ομάδα του Champions Ύψωνα.

Το σκορ για τις γηπεδούχες άνοιξε στο 26ο η Κορίνα Πάολα Αδάμου, η οποία βρήκε δίκτυα σε μία ακόμη αγωνιστική. Λίγα λεπτά αργότερα η Μαρία Ξενοφώντος από την άσπρη βούλα σημείωσε το 2-0 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Γεροσκήπου κατάφερε να πετύχει και τρίτο γκολ με την Μαρία Ξενοφώντος να διαμορφώνει στο 77ο λεπτό το τελικό 3-0.

Με τη  σημερινή της νίκη η Γεροσκήπου FC ολοκληρώνει την “ρέγκιουλαρ σίζον” του πρωταθλήματος στην 7η θέση με 14 βαθμούς. Στην Β’ Φάση της διοργάνωσης θα συμμετέχει στον Όμιλο Β’ μαζί με τις Lakatamia FC, Champions Ύψωνα, Απόλλων Λυμπιών και Νέα Σαλαμίνα.