Νίκη “χρυσάφι” για τον Ακρίτα Χλώρακας!!

Τεράστιας σημασίας νίκη πέτυχε ο Ακρίτας Χλώρακας μέσα στην έδρα του καθώς επικράτησε με 2-1 της Ομόνοιας Ψευδά και ανέβηκε στην 1η θέση του Ομίλου Standard με 12 βαθμούς!

Και τα τρία γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν στο 1ο ημίχρονο, με τον Ακρίτα να ανοίγει το σκορ στο 14ο λεπτό. Συγκεκριμένα ο Αράμπα με κοντινή προβολή σημείωσε το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι δεν τα έβαλαν κάτω και στο 35ο λεπτό κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα. Συγκεκριμένα ο Αναστάσιος Οκκαρίδης με σουτ από πλάγια της περιοχής σημείωσε το 1-1.

Η χαρά ωστόσο των παικτών της Ομόνοιας Ψευδά δεν κράτησε για πολύ, καθώς πέντε λεπτά αργότερα ο Ακρίτας κέρδισε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Μιχάλης Χριστοδούλου. Το 2-1 ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα της Χλώρακας είχε τις ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ, ωστόσο δεν τα κατάφερε. Το τελικό 2-1 υπέρ του Ακρίτα κρίνεται δίκαιο βάση των ευκαιριών που είχαν οι δύο ομάδες.