Έμεινε “όρθια” στον Κόρνο η Γεροσκήπου FC

Σε παιχνίδι που ξεκίνησε με 25λεπτη καθυστέρηση λόγω της απουσίας αστυνομικής δύναμης η Γεροσκήπου FC εξήλθε ισόπαλη με σκορ 1-1 σε εκτός έδρας αναμέτρηση κόντρα στον Ορφέα Λευκωσίας.

Η ομάδα του Γιώργου Πολυβίου μπορεί να μην είχε την κατοχή της μπάλας και την πρωτοβουλία των κινήσεων, ωστόσο στην αντεπίθεση ήταν πολύ επικίνδυνη απειλώντας συχνά-πυκνά την εστία του Ορφέα.

Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 75ο λεπτό με το πλασέ το Κώστα Σολωμού, όμως η χαρά τους έμελλε να μην κρατήσει για πολύ. Συγκεκριμένα ο Ορφέας λίγα λεπτά αργότερα ισοφάρισε διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Με τον σημερινό βαθμό η Γεροσκήπου FC έφθασε τους 20 στο πρωτάθλημα της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ.