Ίδρωσε αλλά κέρδισε και πάτησε κορυφή η Παφιακάρα (pics+vid)

Σε ένα παιχνίδι διαφήμιση του αθλήματος και με μια σχετικά δύσκολη αλλά πολύ σπουδαία επικράτηση απέναντι στον ΑΠΟΕΛ με 3-1 σετ, ο Green Air Παφιακος πέρασε απόψε από την κλειστή αίθουσα Αφροδίτη κάνοντας επίδειξη δύναμης για τον εξ αναβολής αγώνα της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος πετόσφαιρας ανδρών.

Η νίκη για την ομάδα του Αντώνη Κωνσταντίνου τη φέρνει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας μαζί με την Ομόνοια την οποία στην μεθεπόμενη αγωνιστική υποδέχεται στην Πάφο (μεσολαβεί το παιχνίδι με την Αναγέννηση στη Δερύνεια).

Τα σετ για τους νικητές ήταν 25-16 σε 23 λεπτά, 31-29 σε ένα σετ που διήρκησε 36 λεπτά και σίγουρα ήταν για γερά νεύρα και όχι για καρδιακούς και 25-20 σε 25 λεπτά. Ο ΑΠΟΕΛ ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1 σε 26 λεπτά.