Αποχαιρέτησε με ήττα το 2019 ο Άρης Πολεμίου

Την εκτός έδρας ήττα γνώρισε την περασμένη Κυριακή στον τελευταίο της αγώνα για το 2019 η ομάδα Γυναικών του Άρη Πολεμίου.

Το σύνολο του Στάθη Αντωνίου έχασε με 3-0 σετ από την Ανόρθωση Πετόσφαιρα για την ΟΠΑΠ Β’ Κατηγορίας Βόλεϊ Γυναικών.

Το πρώτο σετ ήταν καθοριστικό για την έκβαση του αγώνα. Ο Άρης “πάλεψε” μέχρι το τέλος για να πάρει προβάδισμα, ωστόσο οι γηπεδούχες ήταν πιο ψύχραιμες εκεί που η μπάλα “έκαιγε” επικρατώντας με 26-24.

Στη συνέχεια η Βαρωσιώτικη ομάδα με την ψυχολογία στα ύψη κατάφερε να πάρει τα επόμενα δύο σετ με σχετική άνεση (25-11, 25-15) και μαζί τη νίκη που την ανεβάζει στην 2η θεση του Β’ Ομίλου. Από την άλλη η ομάδα του Πολεμίου κλείνει τις υποχρεώσεις της στην χρονιά από 4η θέση της βαθμολογίας με 9 βαθμούς.