Ήττα με κέρδη για την ΕΝΑΔ..

Την εκτός έδρας ήττα με 4-2 δέχθηκε το απόγευμα του Σαββάτου η ΕΝΑΔ από τον ΑΠΟΝΑ Αναγυιας για τα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής της Γ’ Κατηγορίας. Η ομάδα της Πόλης για ακόμη ένα ματς χρησιμοποίησε αρκετούς νεαρούς ποδοσφαιριστές. Μάλιστα, κάποιοι εξ αυτών προέρχονται από τις ακαδημίες της.

Οι φιλοξενούμενοι δεν μπήκαν όπως θα έπρεπε στον αγώνα με αποτέλεσμα μέχρι το 36ο λεπτό να είναι πίσω στο σκορ με 3-0. Το μόνο που κατάφεραν πριν την λήξη του α’ μέρους ήταν να μειώσει στο σκορ σε 3-1 με τον 15χρονο (!) ποδοσφαιριστή της Θωμά Λοΐζο Παπαευσταθίου!

Στην επανάληψη η γηπεδούχος ομάδα της Ανάγυιας ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1 με τον Βιολάρη στο 69ο λεπτό!

Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε για την ΕΝΑΔ ο αρχηγός της Στόιλ Μπογκντάνοβ στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης.