Οι απουσίες στοίχισαν στον Προοδευτικό Πάφου

Την εκτός έδρας ήττα γνώρισε στην 8η στροφή της ΟΠΑΠ Α’ Κατηγορίας Χάντμπολ Ανδρών ο Προοδευτικός Πάφου από το Κ.Ν. Αγίων Τριμιθιάς με σκορ 29-24.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν ιδανικά το παιχνίδι και προηγήθηκαν 6-0 στο 15ο λεπτό, ωστόσο μέχρι το τέλος του ημιχρόνου, η παφιακή ομάδα επέστρεψε και μείωσε στα δυο γκολ (14-12).

Στο ξεκίνημα της επανάληψης ο Προοδευτικός ισοφάρισε σε 14-14 και στη συνέχεια οι δυο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ. Ωστόσο προς το τέλος του αγώνα το Κ.Ν Αγιών Τριμιθιάς ξέφυγε του Προοδευτικού (που είχε πολλές απουσίες και δέχθηκε απευθείας κόκκινη στο 39’ ) και πανηγύρισε τη νίκη με 29-24.

Για την ομάδα της Πάφου ξεχώρισαν οι Ηλιάν Κωνσταντίνου και Θωμάς Θεοδώρου έστειλαν από 5 φορές την μπάλα στα δίχτυα και ο Χρήστος Λάσκος 4.