Πάφος FC Κ19: Ανατροπή και μεγάλο διπλό στον “βούρκο” της Αγίας Νάπας

Με το διπλό της νίκης κατάφερε να “αποδράσει” από τον πολύ άσχημο αγωνιστικό χώρο του Δημοτικού Σταδίου Αγίας Νάπας η ομάδα Νέων της Πάφος FC. Το σύνολο του Βιτάλι Ασταφίεβς κέρδισε με ανατροπή την τοπική ομάδα με 1-2 και ανέβηκε στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, τρεις μόλις βαθμούς από την κορυφή.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Αγίας Νάπας ήταν αυτή που κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Ανδρέα Παπαδόπουλο να κάνει το 1-0 λίγο πριν την λήξη του α’ μέρους.

Παρά τα εις βάρος της δεδομένα η Πάφος FC δεν το έβαλε κάτω στην επανάληψη, καταφέρνοντας να φέρει “τούμπα” τον αγώνα. Αρχικά ισοφάρισε με το γκολ του Jusif Ali στο 55′, για να κάνει την ολική ανατροπή στο 79′ με τον Μαρτίνο Ζήνωνος να διαμορφώνει το τελικό 1-2.