Νέα ήττα για τον Ακρίτα Χλώρακας…

Περίοδο ντεφορμαρίσματος διανύει η ομάδα του Ακρίτα Χλώρακας και αυτό αποδείχθηκε και στο σημερινό εκτός έδρας παιχνίδι κόντρα στον Ονήσιλο Σωτήρας.

Συγκεκριμένα η ομάδα του Μάριου Χαραλάμπους δέχθηκε την 3η σερί ήττα στο πρωτάθλημα Β’ Κατηγορίας με σκορ 4-2.

Καλύτερα στον αγώνα μπήκαν οι γηπεδούχοι, οι οποίοι στο 20ο λεπτό κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με το γκολ του Ντιόγκο.

Ο Ακρίτας ωστόσο είχε απάντηση λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. Ο Μιχάλης Χριστοδούλου ισοφάρισε σε 1-1, το οποίο ήταν και αποτέλεσμα α’ μέρους.

Πολύ νωρίς στην επανάληψη η ομάδα της Σωτήρας κατάφερε να πάρει εκ νέου προβάδισμα. Αυτή την φορά σκόρερ χρίστηκε ο Πιτσιλλίδης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.

Σαν να μην έφθανε αυτό για την ομάδα του Ακρίτα δέχθηκε άλλα δύο γκολ από τον Ονήσιλο, με τον δείκτη του σκορ να ανεβαίνει στο 4-1.

Το μόνο που κατάφερε η ομάδα της Χλώρακας ήταν να διαμορφώσει το τελικό 4-2 με το γκολ του Τότη Λουκαΐδη.