Νέα ήττα για την ΕΝΑΔ στην Γ’ Κατηγορία

Με ήττα συνέχισε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα Γ’ Κατηγορίας η ΕΝΑΔ Πόλεως Χρυσοχούς.

Συγκεκριμένα το απόγευμα του Σαββάτου στο Δημοτικό Στάδιο Πόλης Χρυσοχούς γνώρισε την ήττα με σκορ 1-2 από την Εληά Λυθροδόντα.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που μπήκαν καλύτερα στον αγώνα και κατάφεραν μέχρι την λήξη του α’ μέρους να προηγούνται με σκορ 0-2.

Στην επανάληψη η ΕΝΑΔ προσπάθησε να αντιδράσει με σκοπό να ξαναμπεί στην διεκδίκηση βαθμολογικού κέρδους. Το κατάφερε στο 71ο λεπτό με τον Gillespie να βρίσκει και πάλι δίκτυα.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι άσκησαν πίεση στην άμυνα της Εληάς με σκοπό να φθάσουν στην ισοφάριση. Μάλιστα, στο 75ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Αλέξανδρου Λαγού.

Το 1-2 δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή. Η ΕΝΑΔ παραμένει στην τελευταία θέση με 4 βαθμούς.