Ήττα στο Δάλι για την ΕΝΑΔ Πόλης Χρυσοχούς

Νέα ήττα δέχθηκε στο πρωτάθλημα Γ’ Κατηγορίας το απόγευμα του Σαββάτου η ΕΝΑΔ. Η ομάδα της Πόλης Χρυσοχούς έχασε με σκορ 4-1 από τον Χαλκάνορα Ιδαλίου σε εκτός έδρας αναμέτρηση.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στον αγώνα, καταφέρνοντας να βάλουν γερές βάσεις νίκης από το πρώτο ημίχρονο. Συγκεκριμένα με τα γκολ του Γραμματικόπουλου και του Πιτταρά βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 2-0.

Στην επανάληψη ο Χαλκάνορας συνέχισε απ’ εκεί που έμεινε στο πρώτο ημίχρονο και στο 48ο λεπτό πέτυχε και τρίτο γκολ με τον Παπαζαχαρίου, “καθαρίζοντας” την υπόθεση νίκη.

Το μόνο που κατάφερε η ΕΝΑΔ ήταν να μειώσει σε 3-1 στο 88ο λεπτό με το γκολ του Pavel Melnicenco, ωστόσο η ομάδα του Δαλιού πριν την λήξη του αγώνα πέτυχε και τέταρτο γκολ με τον Ανθίμου να διαμορφώνει το τελικό 4-1.