Μεγάλο διπλό με “buzzer beater” η Γεροσκήπου FC!

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε το απόγευμα του Σαββάτου η Γεροσκήπου FC. Το σύνολο του Γιώργου Πολυβίου “απέδρασε” με το τρίποντο από την Κοράκου, καθώς επικράτησε με 1-0 της τοπικής ΑΕΚ. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκε στην τελευταία φάση του αγώνα.

Πολύ βελτιωμένη εμφανίστηκε στον σημερινό αγώνα της 9ης αγωνιστικής της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ η Γεροσκήπου FC. Οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες να σκοράρουν και παράλληλα δεν απειλήθηκαν από την ΑΕΚ Κοράκου.

Εκεί που όλοι πίστεψαν ότι ο αγώνας θα τελειώσει με το “άγονο” 0-0, ήρθε η φάση του τελευταίου λεπτού, που τελικά έκρινε και το παιχνίδι. Συγκεκριμένα στο 94ο λεπτό ο Χαράλαμπος Αχιλλεώς “Παπαγκίτα” κέρδισε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Ανδρέας Χατζηζηνοβίου.

Με τη σημερινή νίκη η Γεροσκήπου FC έφθασε τους 9 βαθμούς στο πρωτάθλημα της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ.