Δεν τα κατάφερε η Πάφος FC στο ΓΣΠ

Ήττα με σκορ 3-0 δέχθηκε απόψε η Πάφος FC απέναντι στον ΑΠΟΕΛ στο ΓΣΠ Λευκωσίας.

Οι γαλαζοκίτρινοι ήταν καλύτεροι από την αρχή του αγώνα και κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ μόλις στο 8ο λεπτό με τον Χαλένιους ενώ πριν το παιχνίδι πάει στην ανάπαυλα πέτυχαν και δεύτερο γκολ κάνοντας το παιχνίδι στη συνέχεια διαδικαστικού χαρακτήρα.

Το 2-0 για τον ΑΠΟΕΛ πέτυχε στο 38ο λεπτό ο Μούσα Αλ Τάμαρι ενώ στο δεύτερο ημίχρονο το 3-0 που ήταν και το τελικό σκορ πέτυχε στο 58΄ ο Σάβιτς.

Με την ήττα της αυτή η Πάφος μένει καθηλωμένη στην 9η θέση με 9 βαθμούς ενώ οι περυσινοί πρωταθλητές σκαρφάλωσαν στην τρίτη θέση με 17 βαθμούς σε σχέση με τους 21 της Ομόνοιας η οποία όμως έχει και 3 παιχνίδια περισσότερα και τους 18 της Ανόρθωσης που έχει ένα παιχνίδι παραπάνω.

Επόμενη αντίπαλος για την Παφιακή ομάδα η Αγία Νάπα την Τετάρτη στα πλαίσια του Κυπέλλου Κόκα Κόλα.