ΕΝΑΔ: Εντός έδρας ήττα κόντρα στον Εθνικό Άσσιας (εικ)

Την ήττα που την αφήνει στις χαμηλές θέσεις της βαθμολογίας της Γ’ Κατηγορίας δέχθηκε το απόγευμα της Κυριακής στο Δημοτικό Στάδιο Πόλης Χρυσοχούς η τοπική ΕΝΑΔ. Συγκεκριμένα η ομάδα της Πόλης έχασε με σκορ 2-1 από τον Εθνικό Άσσιας.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ από το σημείο του πέναλτι στο 25ο λεπτό της συνάντησης. Ο Έρικ Λεοντίου ευστόχησε σωστά σημειώνοντας το 0-1.

Η ΕΝΑΔ παρότι έμεινε πίσω στο σκορ δεν τα έβαλε κάτω. Αντιθέτως στο 34′ έφερε το παιχνίδι στα ίσα με το γκολ του Gillespie. Το 1-1 ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Εθνικός Άσσιας κατάφερε να φύγει με το τρίποντο από την Πόλη Χρυσοχούς, μιας και βρήκε ξανά τον δρόμο προς τα δίκτυα στο 75ο λεπτό. Σκόρερ χρίστηκε ο Νικόλας Πατσής, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Με την χθεσινή ήττα η ΕΝΑΔ παραμένει στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας με 4 βαθμούς.