Πάφος FC: Φιλική ήττα στην πρεμιέρα του Korantina Homes Cup

Την ήττα με 1-2 γνώρισε το απόγευμα της Παρασκευής στο Κοινοτικό Στάδιο των Κουκλιών η Πάφος FC από την Ουράλ Ρωσίας. Με τον συγκεκριμένο αγώνα άνοιξε η αυλαία του 3ου Korantina Homes Cup που διοργανώνει και φέτος η ΠΑΦΙΤΙΚΗ ομάδα.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Πάφου είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και τις ευκαιρίες για γκολ. Μάλιστα, στο 33ο λεπτό ο Φιλιώτης έφυγε στην πλάτη της άμυνας των Ρώσων από τα δεξιά και “σέρβιρε” έτοιμο γκολ στον Νέμετς που με ψύχραιμο πλασέ άνοιξε το σκορ. Το 1-0 ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Τζέρεμι Στιλ πραγματοποίησε κάποιες αλλαγές δίνοντας χρόνο συμμετοχής και σε παίκτες της ομάδας Κ19. Η Ουράλ όσο περνούσε ο χρόνος γινόταν πιο απειλητική προς την εστία του Ρούτκο, καταφέρνοντας μέσα σε διάστημα λίγο λεπτών να ανατρέψει τα εις βάρος την δεδομένα και να γυρίσει το ματς σε 1-2, το οποίο ήταν και τελικό αποτέλεσμα.