“Έσπασαν” καρδιές στο Αφροδίτη-Η Παφιακάρα στην κορυφή!!!

Μετά από ένα παιχνίδι αυστηρώς ακατάλληλο για καρδιακούς, ο Green Air Παφιακός έκανε την ανατροπή κόντρα στην μαχητική Αναγέννηση Δερύνειας παίρνοντας τη νίκη στην ψυχοφθόρο διαδικασία του τάιμ μπρέικ με 3-2 σετ. Με την αποψινή νίκη η ομάδα της Πάφου βρίσκεται μόνη πρώτη στην βαθμολογία, καθώς η Ομόνοια ηττήθηκε στο “αιώνιο” ντέρμπι από τον ΑΠΟΕΛ.

Στο πρώτο σετ η ομάδα του Αντώνη Κωνσταντίνου αν και δυσκολεύτηκε κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με 1-0, καθώς επικράτησε με σκορ 25-22.

Στα επόμενα δύο σετ ωστόσο η ομάδα της Δερύνειας ήταν πιστή στο πλάνο της και κατάφερε να κάνει την ανατροπή με 1-2 σετ. Οι γηπεδούχοι επηρεασμένοι από τα πολλά νεύρα έκαναν το ένα λάθος μετά το άλλο χάνοντας την ψυχραιμία τους και μαζί και το προβάδισμα.

Απ’ εκεί και έπειτα όμως μία ομάδα υπήρχε στον αγωνιστικό χώρο και δεν ήταν άλλη από τον Παφιακό. Οι γηπεδούχοι με αντεπίθεση διαρκείας ισοφάρισαν αρχικά σε 2-2 σετ (25-14) και πήραν τη νίκη στο τάιμ μπρέικ με σκορ 15-7.