Γεροσκήπου FC: “Πάλεψε” για τον βαθμό στην Κυπερούντα αλλά… (εικ)

Την ήττα δέχθηκε η Γεροσκήπου FC στην Κυπερούντα από την πρωτοπόρο ομάδα της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς, το απόγευμα του Σαββάτου.

Η ομάδα του Γιώργου Πολυβίου παρουσίασε δύο “πρόσωπα” (ένα κάθε ημίχρονο) και έχασε με σκορ 2-1.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν στο 5ο λεπτό της συνάντησης το σκορ από το σημείο του πέναλτι. Μάλιστα, 15 περίπου λεπτά αργότερα η ΑΠΕΠ πήρε “αέρα” δύο τερμάτων μετά από αλλεπάλληλα λάθη στην άμυνα της Γεροσκήπους. Το 2-0 ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο β’ μέρος μία ομάδα υπήρχε στον αγωνιστικό χώρο και αυτή ήταν η φιλοξενούμενη. Χωρίς να έχει κάτι να χάσει, η Γεροσκήπου FC άσκησε αρκετή πίεση στους γηπεδούχους, χάνοντας την μία ευκαιρία πίσω από την άλλη.

Στο 65ο λεπτό το σύνολο του Γιώργου Πολυβίου κατάφερε να μειώσει στο σκορ και ξαναμπεί στην διεκδίκηση βαθμολογικού κέρδους. Συγκεκριμένα ο Ανδρέας Χατζηζηνοβίου με ωραία κεφαλιά μετά από κόρνερ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Μάλιστα, η Γεροσκήπου FC θα μπορούσε να ισοφαρίσει σε αρκετές περιπτώσεις, ωστόσο η αστοχία και η ατυχία της στέρησαν αυτή την χαρά.