“Κατάπιε” και τον Απόλλωνα ο Korantina Homes Παφιακός (εικ)

Την δέυτερη του νίκη και πρώτη εντός έδρας στην ΟΠΑΠ Α’ Κατηγορία Γυναικών πανηγύρισε το βράδυ της Τρίτης στο κλειστό “Αφροδίτη” η ομάδα του Korantina Homes Παφιακού.

Οι Γυναίκες του Γιάννη Γιαπάνη ήταν εντυπωσιακές και με ελκυστικό βόλεί ξεπέρασαν το εμπόδιo του Απόλλωνα Λεμεσού με 3-0 σετ.

Οι γηπεδούχες έδειξαν τις προθέσεις τους από το πρώτο σετ κερδίζοντας το με 25-20.

Στο δεύτερο σετ ο Παφιακός έπαιξε άμυνα που “τσάκιζε κόκκαλα” και με τις Μίλκα και Μέλο να “οργιάζουν” επιθετικά κατάφερε να κάνει το 2-0 με 25-18.

Στο τρίτο σετ έγινε πραγματικό ντέρμπι. Οι παίκτριες του Απόλλωνα αρνούνταν να παραδοθούν παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ με 11-16. Κάπου εκεί όμως ο Korantina Homes Παφιακός έδειξε ότι είναι φτιαγμένος για μεγάλα πράγματα στην φετινή σεζόν. Με αντεπίθεση διαρκείας έκανε την μεγάλη ανατροπή κερδίζοντας το σετ με 25-22 και τον αγώνα με 3-0.