Πέρασε σαν “σφαίρα” από το “Λευκόθεο” ο Green Air Παφιακός

Παφιακάρα από τα παλιά ήταν απόψε στο “Λευκόθεο”.

Το σύνολο του Αντώνη Κωνσταντίνου ήταν εντυπωσιακό απέναντι στον ΑΠΟΕΛ και με εξαιρετικό βόλεϊ πέτυχε την τρίτη του συνεχόμενη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Η ομάδα της Πάφου μπήκε “φουριόζα” στον αγώνα δείχνοντας από την αρχή ποιος θα είναι αφεντικό στο ματς. Μάλιστα πήρε με σχετική άνεση το πρώτο σετ με σκορ 15-25.

Στο δεύτερο σετ παρότι οι γηπεδούχοι έδειξαν να συνέρχονται από το αρχικό σοκ, ο Παφιακός κατάφερε να βγει νικητής και πάλι, αυτή την φορά με σκορ 19-25.

Στο τρίτο σετ ο ΑΠΟΕΛ προσπάθησε να κρατηθεί ζωντανός στο ματς, όμως η ποιότητα των παικτών του Παφιακού ήταν αυτή που και πάλι έκανε την διαφορά όταν η μπάλα “έκαιγε”. Το τελικό 23-25 έδωσε μία τεράστιας σημασίας νίκη στην ομάδα της Πάφου, με 0-3 στα σετ.