Δεν αστειεύεται ο Φοίνικας στην έδρα του! Κέρδισε και τον Κόρνο (εικ)

Διπλασίασε τις νίκες του στο φετινό πρωτάθλημα της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ ο Φοίνικας Αγίας Μαρίνας Χρυσοχούς.

Συγκεκριμένα το σύνολο του Στέλιου Σοφοκλέους κέρδισε το Σάββατο στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής την ομάδα του Κόρνου FC με σκορ 3-1 και αναρριχήθηκε στην βαθμολογία!

Το σκορ άνοιξε ο Τζέγκορς για τους γηπεδούχους με κεφαλιά. Πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Φοίνικας πέτυχε και δεύτερο γκολ, αυτή την φορά με το εξαιρετικό πλασέ του Λάσια. Το 2-0 ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα της Γιαλιάς συνέχισε απ’ εκεί που έμεινε στο πρώτο μέρος και το τρίτο γκολ δεν άργησε να έρθει. Σκόρερ στο 3-0 χρίστηκε ο Νικόλας Νικολάου!

Ο Φοίνικας είχε αρκετές ευκαιρίες να διευρύνει περαιτέρω το σκορ, ωστόσο ο αντίπαλος τερματοφύλακας ήταν εξαιρετικός. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα του Κόρνου ήταν να μειώσει σε 3-1 στα τελευταία στάδια του αγώνα.

Με την σημερινή νίκη ο Φοίνικας κάνει τους βαθμούς του έξι στο πρωτάθλημα!