Πέγεια: Της “έκλεψαν” την (Χ)αρά στο 82′

Παρότι κρατούσε τη νίκη στα χέρια της μέχρι τα τελευταία στάδια του αγώνα, εντούτοις η Πέγεια 2014 δεν κατάφερε να φύγει με τους τρεις βαθμούς της νίκης στην Κοράκου απέναντι στην τοπική ΑΕΚ.

Η ομάδα του Γιάννη Χριστοδούλου κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, με τον Δημήτρη Φιλίππου να χρίζεται σκόρερ στο 27ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι ωστόσο δεν τα έβαλαν κάτω, καθώς στο 82ο λεπτό της συνάντησης κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1. Συγκεκριμένα με το γκολ του Λάμπρου Δημητρίου στέρησαν από την Πέγεια τη νίκη.

Με τον βαθμό που πήρε στο χθεσινό παιχνίδι η Πέγεια έφθασε τους τέσσερις συνολικά στο πρωτάθλημα της Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ και βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας.