Πάφος FC-Ομόνοια: Τέταρτη σερί νίκη η Πάφος ή θα σπάσει την “κατάρα” η Ομόνοια;

Σπουδαίο παιχνίδι αναμένεται να γίνει το ερχόμενο Σάββατο στο στάδιο “Στέλιος Κυριακίδης” ανάμεσα στην Πάφο FC και την Ομόνοια Λευκωσίας.

Από το 2014 όταν και “ιδρύθηκε” η Πάφος FC μέχρι και σήμερα αντιμετώπισε τρεις φορές την ομάδα του Λαού στο “Παφιακό” στάδιο και μετρά ισάριθμες νίκες!

Η πρώτη νίκη ήρθε την αγωνιστική περίοδο 2015-2016 με σκορ 2-1. Μάλιστα, η ομάδα της Πάφου ανέτρεψε το εις βάρος της 0-1 (με γκολ του Σέρινταν) με τα γκολ τον Ίμπσον Ντε Μέλο και Νασίρ Μάτσι.

Η δεύτερη νίκη ήρθε στην σεζόν 2017-18 και πάλι με σκορ 2-1. Το σκορ άνοιξε ο Αμπέλ Καμαρά για την Πάφο, ισοφάρισε προσωρινά ο Ντάρμπισάιρ για την Ομόνοια και τη νίκη έδωσε στους γηπεδούχους από την άσπρη βούλα ο Έρικ Γιάνζα.

Η τρίτη νίκη ήρθε στην περυσινή αγωνιστική περίοδο 2018-19. Συγκεκριμένα, το σύνολο του Ζέλικο Κόπιτς κέρδισε με 1-0 με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Άνταμ Νέμετς.

Θα πετύχει την 4η σερί της νίκη η Πάφος FC ή η Ομόνοια θα σπάσει την “κατάρα”; Η απάντηση το βράδυ του Σαββάτου