Άφησε υποσχέσεις η εμφάνιση της ομάδας Ανδρών του ΑΠΟΠ

Τον πρώτο φιλικό της αγώνα στη νέα σεζόν πραγματοποίησε η ομάδα Ανδρών Καλαθόσφαιρας του ΑΠΟΠ.

Διαβάστε λεπτομέρειες στην ανακοίνωση του ΑΠΟΠ:

Φιλικός Αγώνας Basket League
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Α.Π.Ο.Π vs ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ.
75-90

25-26, 10-13, 20-28, 20-23.

Στο πρώτο φιλικό αγώνα για την φετινή περίοδο που έλαβε χώρα χθες στο Α Λύκειο ‘ ” Ακης Κλεάνθους ” με αντίπαλο τον Απόλλωνα, η ομάδα μας άφησε υποσχέσεις για μια πολύ ανταγωνιστική παρουσία στα σαλόνια της Α Κατηγορίας.

Μέχρι το ημίχρονο παρακολουθήσαμε ενα πολύ συναρπαστικό παιχνίδι, σ’ ένα διάστημα όπου οι δυο ομάδες ήταν συνέχεια κοντά, με εναλλαγές στο προβάδισμα και με την δεύτερη περίοδο να κλείνει με την φιλοξενούμενη ομάδα μπροστά στο σκορ με 35-39.

Στη τρίτη περίοδο, ο Απόλλωνας μπήκε πιο δυνατά ανοίγοντας την διαφορά, για να σφραγίσει το φιλικό ροζ φύλλο αγώνα, με τελικό σκορ 90-75.

ΑΠΟΠ (Μ. Ασωνίτης): Στόβερ 10, Τόμας 19, Μαλόουν 7 (2), Α. Δημητρίου 1, Χ. Δημητρίου 18 (3), Αγγελάκος 10, Μαυρομμάτης 9, Κωστή, Τζιώλης, Κουρίδης, Σταύρου 1.

Απόλλων (Α. Κωνσταντινίδης): Τομπάζος, Τάμπλιν 16 (2), Ο`Ρίλι 14, Ρίκοκ 24 (1), Χάινς 2, Ηλιάδης 6 (2), Ελευθερίου 10 (1), Γεωργίου 1, Ντάγκλας 17 (2), Χριστοφή, Ιωαννίδης, Ετχάν Τζακ.