Πέγεια για μεγάλα πράγματα… Νικηφόρο ξεκίνημα ! (εικ)

Με νίκη άρχισε τις υποχρεώσεις της στην Επίλεκτη Κατηγορία ΣΤΟΚ η ομάδα της Πέγειας 2014.

Συγκεκριμένα, το σύνολο του Γιάννη Χριστοδούλου κέρδισε στο Δημοτικό Στάδιο Πέγειας τον Κόρνο FC με σκορ 2-1.

“Ονειρικά” ξεκίνησαν τον αγώνα οι γηπεδούχοι, καθώς μέχρι το 11ο λεπτό της αναμέτρησης βρέθηκαν να κερδίζουν με 2-0. Το 1-0 πέτυχε στο 6ο λεπτό ο νεαρός Ευαγόρας Χαραλάμπους, για να δώσει “αέρα” δύο τερμάτων ο Νικόλας Χριστοφίδης πέντε λεπτά αργότερα.

Στην συνέχεια ο Κόρνος προσπάθησε να αντιδράσει και κατάφερε να μειώσει στο σκορ στο 33ο λεπτό. Συγκεκριμένα, ο Γιώργος Λοΐζου σημείωσε το 2-1 το οποίο ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, λίγο το άγχος της πρεμιέρας και λίγο η ατυχία δεν επέτρεψαν στην Πέγεια να σημειώσει κι’ άλλο γκολ, με αποτέλεσμα το 2-1 να μην αλλάξει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.